Jak wyczyścić kanapę z materiału, skóry i ekoskóry

Czyszczenie mebli stanowi proces, który okazuje się przydatny i niezbędny w każdym domu. Niejednokrotnie bowiem zdarza się, że mebel zostanie pobrudzony, a powstałe plamy obniżają jego estetykę. Warto wobec tego zastanowić się, jak wyczyścić meble w zależności od materiału, z jakiego są wykonane. Skutecznie, szybko i sprawnie – poznaj sposoby na czyszczenie mebli.

Skórzane meble do pokoju dziennego

Meble do salonu wybierane są zazwyczaj z uwzględnieniem preferencji mieszkańców, jak również wobec dominującego w pomieszczeniu designu. Skórzane meble cechują się wysokim stopniem elegancji i są stosunkowo łatwe do mycia.

W celu wyczyszczenia skórzanej kanapy czy fotela najlepiej zaopatrzyć się w specjalne środki, przeznaczone do pielęgnacji mebli skórzanych. W sklepach istnieją całe zestawy, wśród których pojawiają się zarówno środki czyszczące, jak i konserwujące. Podobna pielęgnacja okazuje się niezbędna, w celu zachowania ładnego wyglądu i trwałości mebli.

Skórzana sofa

Skórzana sofa

Meble do salonu z eko-skóry

Skóra ekologiczna powinna być czyszczona preparatami przeznaczonymi do tego celu. Jej właściwości różnią się nieco od materiału, jakim jest skóra, dlatego środki czyszczące do tych mebli są nieco inne. Nieodpowiednia pielęgnacja może przyczynić się do zesztywnienia i popękania eko-skóry, dlatego należy przestrzegać zasad pielęgnacyjnych, odnoszących się do konkretnego materiału.

Materiałowe meble do pokoju dziennego

Tkanina obiciowa wydaje się najtrudniejszym materiałem do wyczyszczenia. Z pewnością należy systematycznie odkurzać meble tapicerowane, w celu pozbawienia ich dużej ilości wchłanianego kurzu. Ponadto warto poddawać je bieżącym zabiegom odświeżającym, nawet jeśli nie ma na nich plam.

Środki do mebli tapicerowanych dostępne są w wielu sklepach – warto nabyć specjalistyczne preparaty, gwarantujące skuteczność oraz bezpieczeństwo tkaniny. Użytkowane zgodnie z instrukcją, z pewnością umożliwią osiągnięcie pożądanych rezultatów estetycznych.

Jak widać, każdy rodzaj mebla wymaga odmiennych środków pielęgnacyjnych i czyszczących – niezależnie od rodzaju posiadanych mebli, każde powinny być czyszczone regularnie. Dzięki temu zachowają swój ładny wygląd, stając się elementami podnoszącymi wartość wizualną pomieszczenia. Meble do salonu, jak również meble do pokoju dziennego powinny być utrzymywane w nienagannej czystości, pełniąc reprezentacyjną funkcję w każdym domu. Warto więc zadbać o ich wygląd, jakość oraz czystość.

Reply