Remontujemy mieszkanie: jak wybrać meble do salonu i jadalni?

Wiosenna, słoneczna pogoda sprawia, że optymistycznej patrzymy na świat. Mamy też więcej energii do działania. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się teraz na długo odkładany remont domu czy mieszkania. Często to jedynie niewielkie przemeblowanie i zakup nowych dodatków w jasnych kolorach, żeby wpuścić trochę wiosny czy lata do wnętrza. Zdarza się jednak, że przeprowadzamy pod swoim dachem prawdziwą rewolucję. Nowe meble do salonu i jadalni, przemalowanie ścian na zaskakujące, odważne kolory, połączenie kuchni z jadalnią i otworzenie jej na pokój dzienny to tylko niektóre z realizowanych pomysłów. Szukacie wskazówek, jak urządzić przestronną jadalnię z kuchnią czy wybrać meble do salonu? Dobrze trafiliście! Dzisiaj podpowiadamy, jakie funkcjonalne rozwiązania warto wziąć pod uwagę w czasie remontu, żeby być naprawdę zadowolonym z jego efektu.

Pokój dzienny – miejsce odpoczynku i relaksu

Salon to pomieszczenie w domu, gdzie powinniśmy postawić przede wszystkim na wygodę. Mamy tutaj odpocząć i zregenerować siły po ciężkim dniu. Wybierając narożnik lub kanapę, warto zwrócić uwagę na dwa aspekty: wymiary oraz wygodę użytkowania. Z jednej strony bowiem nie powinniśmy wstawić do pokoju dziennego mebla, który zabierze całą przestrzeń, z drugiej natomiast dobrze jest zadbać o to, aby odpoczynek przed telewizorem czy w gronie znajomych był dla nas komfortowy i wygodny. Do kompletu wypoczynkowego dobierzmy spójne dodatki – ławę, zestaw RTV, półki, komody do przechowywania, a także – jeżeli potrzebujemy większej przestrzeni, dostawki do mebli. Szeroki wybór mebli do salonu znajdziecie tutaj. Na pewno coś z oferty wpadnie wam w oko!

Jak urządzić przestronną jadalnię z kuchnią?

Przestronna kuchnia to marzenie każdej pani domu. Jeżeli pomieszczenie to jest niewielkie, warto rozważyć wyburzenie ściany i połączenie kuchni z jadalnią oraz salonem. Dzięki temu zyskamy dodatkową przestrzeń, a w czasie przygotowywania posiłków będziemy mieć kontakt z domownikami czy gośćmi, którzy siedzą przy stole w jadalni albo na sofie w pokoju dziennym. Trzeba jednak pamiętać, że meble kuchenne w kuchni otwartej powinny być spójne z meblami z salonu oraz jadalni. Dobrym pomysłem będzie także wprowadzenie wyspy kuchennej. Częściowo oddzielimy miejsce przygotowywania posiłków od strefy odpoczynku, a równocześnie zyskamy dodatkowy blat roboczy. Możemy również wybrać funkcjonalne dostawki do mebli kuchennych.

Wybieramy meble do salonu i jadalni – na co zwracać uwagę?

 Centralnym punktem jadalni jest miejsce, gdzie spożywamy posiłki. Wybierając stół do jadalni, zwróćmy uwagę na kilka aspektów. Zastanówmy się nad tym, ile osób będzie codziennie przy nim siadać i do tego dostosujmy rozmiar oraz liczbę krzeseł. Jeżeli nie dysponujemy dużą ilością miejsca, możemy wybrać stół rozkładany – na co dzień niewielki, w trakcie większych imprez czy spotkań rodzinnych – rozsuwany. Inną opcją, aby zwiększyć powierzchnię stołu, są funkcjonalne dostawki do mebli. W ofercie Szynaka Meble znajdziecie meble do jadalni na miarę oczekiwań. Jeżeli chcecie obejrzeć najnowsze kolekcje, zajrzyjcie tutaj. Wśród wygodnych krzeseł, stołów i innych mebli na pewno wybierzecie coś dla siebie.

Reply