Czarna kuchnia, czyli współczesny trend w aranżacji domowej przestrzeni gastronomicznej

Kuchnia z racji intensywności i częstotliwości użytkowania przez domowników znacznie częściej wymaga odświeżenia lub remontu w porównaniu do pozostałych domowych pomieszczeń. Z biegiem lat zmieniają się jednak trendy wnętrzarskie, zatem planując nową aranżację wnętrza kuchni, warto wziąć pod uwagę obowiązujące koncepcje aranżacyjne. Obecnie w modzie dominuje prostota wykorzystywanych barw i minimalizowanie ich ilości. Nie jest to jednak równoznaczne z zastosowaniem jedynie znanej od dekad bieli, ale eksperymentowanie z innymi barwami jak czerń czy szarość.

Czarna kuchnia – obecny trend mody wnętrzarskiej

Jeszcze do niedawna czerń w przestrzeni domowej kojarzyła się raczej z nowoczesnym salonem, aniżeli z kuchnią. Jednak zapewniamy, że odpowiednie połączenie tego koloru z innymi barwami, uczyni kuchnię elegancką i nie odejmując jej domowego uroku. Oczywiście kuchnia w kolorze czarnym nie będzie dobrze komponować się ze stylem rustykalnym czy scandi boho. Wpasuje się jednak idealnie w nieco bardziej nowoczesne wnętrza. Czarna kuchnia staje się wówczas idealnym rozwiązaniem.

Kuchnia w kolorze czarnym i odcieniach szarości

Minimalizm barw w pomieszczeniu kuchennym jest nie tylko niezwykle elegancki, ale ku zaskoczeniu wielu konsumentów również funkcjonalny. Co więcej zastosowanie czerni w połączeniu z płynnymi przejściami barwy w odcienie szarości, (a nawet aż po biel) czyni kuchnię także wizualnie większą, co jest nieocenioną zaletą zwłaszcza na małym metrażu. Czarna kuchnia z dodatkami bieli lub odcieni szarości, od razu jawi się również jako pomieszczenie wysublimowane, zaaranżowane ze smakiem, a także odważne. Taki styl jej aranżacji z pewnością zrobi niemałe wrażenie na odwiedzających Wasz dom gościach.

Płyty meblowe Acrylic Matt – bez strachu o brud w czarnej kuchni

Najczęstszą obawą związaną z czarnymi powierzchniami w kuchni jest większa widoczność kurzu czy brudu, które są wręcz nieuniknione w tym pomieszczeniu. Bez obaw, brud z tłuszczu, plamy z napojów, a nawet odciski palców nie muszą być jednak tak widoczne, jak wyobraża to sobie większość ludzi wizualizując kuchnię z czarnymi blatami i frontami mebli. Chcąc uniknąć takich problemów bez rezygnowania z ciemnej tonacji, warto rozważyć zastosowanie płyt meblowych Acrylic Matt od firmy Kronospan – https://kronosfera.pl/p/plyty-meblowe-dla-meblarstwa-plyty-avant-garde-acrylic-matt,53 Jakość wykonania i trwałość materiałów czyni je doskonałym rozwiązaniem do wykonania mebli kuchennych. Dzięki pokryciu 17-milimetrowej płyty MDF arkuszem akrylowym i warstwą polistyrenową, wzmocniona płyta meblowa Acrylic Matt jest materiałem o bardzo wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania czy obicia. Co więcej, jak wskazuje jej nazwa, Acrylic Matt ma nadaną innowacyjną, matową powłokę, która doskonale minimalizuje efekt odbitych palców i chroni przed odbarwianiem spowodowanym promieniowaniem UV.

Jeśli marzysz o aranżacji kuchni w kolorze czarnym, to produkty firmy Kronospan, jakimi są płyty meblowe Acrylic Matt, powinny znaleźć się w kręgu twoich zainteresowań. Matowa głębia koloru płyt pozwoli na efektowną aranżację przestrzeni kuchennej, a ich wysoka jakość zapewni funkcjonalność. Estetyka, elegancja, szyk i nowoczesność – to wszystko może stać się faktem z kuchnią w kolorze czarnym i płytami meblowymi Acrylic Matt od Kronospan.

Reply