Wentylator do lokalu gastronomicznego – jaki wybrać?

Jak powszechnie wiadomo wszystkie obiekty gastronomiczne wymagają odpowiedniego podejścia w kwestii wymiany powietrza (wentylacji). W dzisiejszych czasach jedynie porządna cyrkulacja powietrza pozwala pozbyć się wszelkich zapachów gotowanych potraw i dużej ilości pary wodnej. Niniejszy artykuł to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które chcą kupić porządny wentylator kuchenny, ale niestety nie mają zielonego pojęcia jak za to się zabrać.

Jakie wentylatory wyciągowe kuchenne wybrać?

Dobierając idealny wentylator kuchenny należy zwrócić uwagę przede wszystkim na sposób jego montażu. Niestety nie wszystkie wentylatory można zamontować na suficie, dlatego też w niektórych kuchniach jedynym rozwiązaniem będą wentylatory, które montuje się na ścianie. Pamiętać należy także o średnicy otworu wentylacyjnego w jakim będzie znajdować się nasz nowy wentylator. W dzisiejszych czasach najczęściej średnica wynosi 100, 120 albo 150 milimetrów. Do otworu wentylacyjnego należy doprowadzić także zasilanie 220V albo 12V.

wentylator wyciągowy kuchenny

Rodzaje wentylatorów

Jeżeli chodzi o wentylatory wyciągowe kuchenne, to w dzisiejszych czasach na rynku mamy wentylatory osiowe oraz promieniowe. W wentylatorach osiowych jak łatwo się domyśleć przepływ powietrza odbywa się wzdłuż osi, na której to zamontowany jest wirnik. W przypadku wentylatorów promieniowych przepływ powietrza odbywa się zawsze prostopadle do osi, na której zamontowany jest wirnik. W Polsce najczęściej stosuje się wentylatory osiowe, które zyskały olbrzymią popularność przede wszystkim ze względu na niedużą wielkość i satysfakcjonujące parametry. Wentylatory promieniowe są znacznie większe i co najważniejsze, generują więcej hałasu.

Nowoczesne wentylatory Cookvent

W dużej i niewielkiej kuchni doskonale sprawdzą się niezawodne wentylatory Cookvent, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Wentylatory promieniowe Cookvent z silnikami zlokalizowanymi poza strumieniem przetłaczanego powietrza idealne sprawdzą się przede wszystkim w popularnych instalacjach wyciągowych kuchennych. Pamiętać należy jednak o tym, że wentylatory Cookvent nie są wyposażone w króciec odpływu kondensatu, który należy zainstalować we własnym zakresie. Dużą zaletą tego sprzętu jest wysokiej jakości ocynkowana obudowa stalowa, możliwość regulacji obrotów oraz bardzo łatwy dostęp serwisowy.

Reply