Meble do łazienki białe

Urządzanie łazienki nie jest łatwe, ponieważ zazwyczaj jest to pomieszczenie małe, ciemne i trudno w niej zmieścić choćby pełnowymiarową wannę. Do tego kafelki, kolory ścian i mebli muszą być tak dopasowane, aby nie tylko doświetlać wnętrze, ale też zapewnić uniwersalny wystrój na kolejnych kilka lat, aby nie trzeba było robić co roku remontu. Niestety część osób zapomina o tym jak ważne jest funkcjonalne urządzenie łazienki i kupuje zbyt dużo mebli, albo po prostu elementy za duże gabarytowo. Również z dobraniem kolorów można mieć wielki problem. Jak więc ładnie i funkcjonalnie urządzić łazienkę?

Meble łazienkowe do zadań specjalnych

Meble do łazienki przede wszystkim muszą być trwałe, potem funkcjonalne, a na końcu ładne. Na to jak długo meble będą w dobrym stanie ma znaczenie między innymi sposób wykończenia. Najlepiej jest wybrać meble lakierowane, foliowane albo laminowane. Większość mebli łazienkowych jest tak wykańczana w standardzie, dlatego też nie można do tego pomieszczenia kupić mebli docelowo przeznaczonych na przykład do salonu, bo bardzo szybko się zniszczą. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest jednak zakup zwykłych białych lakierowanych mebli i oklejenie ich specjalną folią w wybranym kolorze albo wzorze. Mogą to być kwiaty w rozkwicie albo fale Pacyfiku.

Białe meble do łazienki doskonale sprawdzą się też do rozjaśnienia łazienki jeśli to pomieszczenie jest ciemne. Sztuczne światło będzie się od nich odbijać i nie tylko doświetlać wnętrze, ale też sprawi wrażenie, że łazienka jest bardziej przestronna. Poza tym białe meble zawsze będą pasować do reszty wykończenia wnętrza. Obojętnie czy pomalujemy ściany na żółto czy wyłożymy je grafitowymi kamiennymi płytami. Tylko ten kolor jest absolutnie uniwersalny i nigdy nie zepsuje całego projektu aranżacji.

Ilość mebli w łazience

Podstawowymi elementami, które powinny się znaleźć w łazience jest kompakt WC, wanna albo prysznic, umywalka i ewentualnie pralka. Wszystko inne jest tylko dodatkiem, który może być funkcjonalny i ładny. Nie warto zagracać łazienki dużą ilością mebli, jeśli jest w niej i tak mało przestrzeni.

Najlepiej jest wykorzystać miejsca, które i tak będą już zajęte. Na przykład pod umywalkę można wstawić szafkę, a nad nią powiesić funkcjonalną półkę z wbudowanym lustrem. Słupek łazienkowy można postawić obok zapełniając przestrzeń między prysznicem, wanną czy toaletą. W większych łazienkach dobrze jest jeszcze wstawić szafkę, w której schowa się pralkę oraz komodę na czyste ręczniki i stroje kąpielowe.

Reply