Jak czyścić porcelanę?

Bardzo wielu z nas w swoim domu ma porcelanę. Często jest to komplet odziedziczony po babci lub też rodzicach. Porcelana prezentuje się elegancko oraz ponadczasowo. Zazwyczaj używana jest przez nas na wyjątkowe okazje. Jednak warto pamiętać, iż nawet pomimo tego, że rzadko ją używamy, może pojawić się na niej nieatrakcyjny osad. Zatem w jaki sposób powinniśmy ją czyścić?

Porcelana

Porcelana

Jak czyścić porcelanę?

Porcelanę w swoim domu posiada praktycznie każdy z nas. Często jest to serwis, który stanowi cenną pamiątkę rodzinną. Z tego powodu warto pamiętać, iż powinniśmy go odpowiednio czyścić. Jednak jak to zrobić?

Prawidłowe czyszczenie porcelany jest bardzo ważne. Przede wszystkim jeżeli użytkowaliśmy na serwis, w żadnym wypadku nie powinniśmy wkładać go do zmywarki. To urządzenie może bezpowrotnie zniszczyć naszą cenną pamiątkę rodzinną.

Jeżeli nasza porcelana się zakurzy, warto usunąć z niej brud za pomocą miękkiej ściereczki. Warto użyć do tego ściereczki bawełnianej lub też specjalnej szczotki do zbierania kurzu, wykonanej z piórek. Po użyciu porcelany warto ją umyć w letniej wodzie. Dobrze jest dodać sok z cytryny lub też odrobinę mydła, aby nie uszkodzić naszego serwisu zbyt silnym detergentem.

Odpowiednia pielęgnacja porcelany

Jeżeli pragniemy aby nasza porcelana posłużyła nam jak najdłużej, powinniśmy nie narażać jej na działanie szkodliwych detergentów. Z tego powodu należy minimalizować ryzyko jej częstego wycierania z kurzu. Warto o porcelanę szczególnie zadbać i umieścić ją przykładowo w przeszklonym kredensie.

Dzięki temu będzie bezpieczna i nie będzie się zbytnio kurzyć. Od czasu do czasu warto wyczyścić ją miękką ściereczką. Tak pielęgnowany serwis z pewnością pozostanie z nami na długie lata.

Porcelana to doskonały materiał, z którego wykonywane są między innymi zastawy stołowe. Warto pamiętać, iż jeżeli posiadamy taką zastawę w swoim domu, powinniśmy o nią szczególnie zadbać. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przeciwnym razie, gdy nie będziemy jej odpowiednio czyścić oraz nie zadbamy o jej właściwą konserwację, może utracić cały swój urok.

 

Reply