Meble z drewna sosnowego czy z bukowego?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup klasycznych mebli do swojego mieszkania. Ponadczasowe meble to z pewnością doskonała inwestycja, ponieważ takie produkty pozostaną z nami na długie lata. Podczas zakupów wiele osób waha się pomiędzy meblami wykonanymi z drewna sosnowego, a modelem z drewna bukowego. Zatem jakie warto wybrać?

Meble z drewna sosnowego

Zdecydowanie największą zaletą mebli sosnowych jest fakt, iż jest to doskonały produkt dla alergików. Charakteryzują się własnościami elektrostatycznymi, dzięki czemu nie osiada na nich kurz. Również warto pamiętać, iż sosna posiada bardzo atrakcyjny, jasny kolor. Dzięki temu doskonale pasuje do wielu pomieszczeń. Warto wiedzieć, iż obecnie są to najchętniej kupowane meble, ponieważ charakteryzują się także stosunkowo niską ceną.

Drewniane meble

Drewniane meble

Meble z drewna bukowego

Z kolei meble wykonane z drewna bukowego jest fakt, iż ich kolor jest nieco ciemniejszy niż kolor mebli sosnowych. Jest to połączenie delikatnego brązu wpadającego w róż. Swoim wyglądem nieco przypominają kolor piasku. Zdecydowanie jest to kolor bardzo uniwersalny, który pasuje zarówno do wnętrz urządzonych tradycyjnie, jak i nowocześnie. Ponadto drewno bukowe ma wysoką wytrzymałość.

Meble z drewna sosnowego czy z bukowego?

Bardzo wiele osób zadaje sobie pytanie, jaki rodzaj materiału do mebli wybrać? Jak już wcześniej wspomniano, bardzo popularne są meble sosnowe. Jednak również chętnie kupowane są meble bukowe. Warto pamiętać, iż wybór powinien być uzależniony od naszych preferencji. Każde meble posiadają inne zalety, dlatego warto odpowiedzieć sobie samemu na pytanie, czego tak właściwie poszukujemy.

Obecnie wybór mebli w salonach jest bardzo duży. Różnią się między sobą przede wszystkim ceną, jednak także materiałem, z jakiego zostały wykonane. Jeżeli pragniemy, aby zakupione przez nas meble bardzo długo nam służyły, warto kupić dobrej jakości produkt. Takie są meble wykonane z drewna sosnowego oraz bukowego, w które warto zainwestować.

Reply