Ciepła kolorystyka wnętrz

Decydując się na malowanie ścian w swoich pokojach często wybieramy barwę spośród ciepłych oraz zimnych kolorów. Zatem w jaki sposób odróżnić te barwy oraz jaka będzie najlepsza do naszego pomieszczenia?

Ciepłe kolory we wnętrzu

Jeżeli decydujemy się na malowanie przykładowo naszej sypialni lub też pokoju dziecięcego, warto zdecydować się na ciepłe kolory. Należy pamiętać, iż kolor na ścianie ma ogromne znaczenie. Dzięki niemu możemy czuć się zdecydowanie bardziej komfortowo w naszym wnętrzu. Śpiąc w pomieszczeniu, które utrzymane jest w ciepłej tonacji wstajemy bardziej wypoczęci oraz zrelaksowani. Nie warto w takich pomieszczeniach stosować kolorów chłodnych, które potęgują odczucie zimna. Zatem w jaki sposób odróżnić kolory ciepłe od zimnych?

Warto wiedzieć, iż ciepłe kolory to wszystkie barwy, które kojarzą nam się z ciepłem słońca. Jest to przede wszystkim odcień żółty oraz pomarańczowy, a także delikatna czerwień. Do ciepłych kolorów zaliczane są także beże oraz brązy, które doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Z kolei chłodne kolory to surowe barwy, takie jak czerń oraz biel, a także głęboki granat i pozostałe odcienie niebieskiego, a także szarości.

Ciepłe kolory wnętrza

Ciepłe kolory wnętrza

Złoto we wnętrzu

W ostatnim czasie bardzo modne stały się kolorowe wnętrza. Coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie wielu kolorów do swoich pokoi. Dzięki temu czujemy się bardziej szczęśliwi, ponieważ nasze otoczenie jest radosne. Jest to bardzo ważne przede wszystkim w pokoju dziecięcym.

Jednak bardzo modne obecnie jest także malowanie pomieszczeń na złoto. Zdecydowanie kolorem złotym nie pokrywamy całych ścian, złoto w tym przypadku stanowi jedynie atrakcyjny dodatek. Często jest ono komponowane z czernią oraz bielą. Jednak warto pamiętać, iż doskonale możemy je połączyć również przykładowo z czerwienią.

W zależności od naszych upodobań, możemy zdecydować się na ciepłe kolory w naszym wnętrzu lub też wybrać chłodne. Jednak warto pamiętać, iż jeżeli urządzamy pokój naszych dzieci lub też sypialnię, warto wybrać ciepłe odcienie.

Reply