Zimna kolorystyka wnętrz

Bardzo często decydujemy się na zmianę kolorów ścian w swoich pomieszczeniach w mieszkaniu lub też w domu. Jednak na rynku możemy znaleźć bardzo wiele różnego rodzaju barw, z tego powodu często nie wiemy na jakie się zdecydować. Zatem co warto wybrać?

Zimne kolory we wnętrzu

Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę, iż kolory które chcemy nanieść na naszą ścianę możemy podzielić na ciepłe oraz chłodne. Kolory ciepłe to między innymi słoneczny pomarańcz oraz żółty, a także brązy i beże. Z kolei chłodne kolory we wnętrzu to przede wszystkim biel oraz czerń, a także jasny błękit lub ciemny granat.

Warto pamiętać, iż wybór koloru do naszego pomieszczenia nie powinien być przypadkowy. Jeżeli dobrze czujemy się w zimnych kolorach, to właśnie one powinny pojawić się na naszej ścianie. Nie możemy zapominać także o tym, iż kolor na ścianie powinien pasować także do mebli oraz pozostałych elementów wyposażenia wnętrz. Zatem jakie chłodne kolory są najbardziej popularne?

Zimne kolory wnętrz

Zimne kolory wnętrz

Biel i czerń we wnętrzu

W ostatnim czasie bardzo modne są kolory używane w nowoczesnej aranżacji wnętrz, do których zaliczamy przede wszystkim czerń oraz biel. Warto wiedzieć, iż choć kolorem białym często pokrywamy całe ściany, czerń w tym przypadku stanowi jedynie dodatek. Często wielu projektantów wnętrz decyduje się na wykonanie atrakcyjnych, czarno białych wzorów.

Czerń oraz biel doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu. Warto pamiętać, iż idealnie pasują praktycznie do każdego koloru mebli. Nie możemy zapominać również o tym, iż za ich pomocą możemy nasze pomieszczenie także optycznie powiększyć. Jeżeli zdecydujemy się na tego typu kolory na naszej ścianie, z pewnością będzie to bardzo modny dodatek w naszym pomieszczeniu.

Jeżeli nasze mieszkanie lub też dom jest dużych rozmiarów, a pomieszczenia są przestronne, warto zdecydować się na wprowadzenie nowoczesnego stylu. Doskonałym wyborem jest między innymi styl skandynawski, który idealnie wygląda w przestronnych pomieszczeniach. W tym celu powinniśmy nasze ściany pokryć chłodnymi kolorami, które będą idealnie współgrały z innymi skandynawskimi dodatkami.

Reply