Modernistyczne akcenty w łazience urządzonej w wyrafinowanym miejskim stylu

Styl miejski w aranżacji wnętrza łazienki charakteryzuje prostota i jednocześnie wyraziste dodatki inspirowane klimatem miejskim. Łazienka w stylu miejskim może być zaaranżowana zarówno jako minimalistyczne wnętrze, jak i pełniejsze, z wieloma akcentami modernistycznymi. Ma być jednak przede wszystkim przestronnie.

Nowoczesność i funkcjonalność łazienki w miejskim stylu

Niemal sztandarowy akcent modernistyczny łazienki w miejskim stylu to nowoczesność i funkcjonalność. Podstawę stanowić będą bardzo proste formy oraz jasne kolory. Z reguły stawiamy na kolor biały, dodając do tego motywy przezroczystości i lustrzane. Istotną rolę odgrywa tu także oświetlenie. Zazwyczaj stosujemy oświetlenie w postaci kilku źródeł światła, oczywiście w efektownych formach.

nowoczesna łazienka

Podłoga powinna być stonowanadrewniana lub z betonu dekoracyjnego. Musi koniecznie współgrać ze ścianami i tworzyć proste, ale jednocześnie efektowne połączenie. W łazience w stylu miejskim stawia się także na nowoczesne, przede wszystkim funkcjonalne meble. Motywy dekoracyjne stosujemy oszczędnie.

Pozostałe cechy łazienki w stylu miejskim

Łazienka w stylu miejskim z akcentami modernistycznymi to niemalże domowy salon odnowy, miejsce niezwykle komfortowego wypoczynku i relaksu, gdzie wyraźnie trzeba zaznaczyć wszystkie strefy funkcjonalne.

nowoczesna łazienka

Mimo głównych cech: przestronności i funkcjonalności, łazianka zyskuje na estetyce i stylu dzięki elegancji urządzeń sanitarnych a także ozdobnych akcesoriów łazienkowych. Ponadto w przypadku takiej aranżacji stawiamy również na nowinki technologiczne, dzięki czemu łazienka nabiera jeszcze bardziej miejskiego charakteru.

Miejski indywidualizm łazienki

Każdy element ma tu swoje miejsce. Meble i ceramika zamknięte w prostych i dynamicznych formach; i ponownie, wspomniane już funkcjonalne, przyjazne użytkownikom rozwiązania, które najlepiej wpisują się w miejski styl życia. W takim wnętrzu nic nas nie ogranicza, niemal zupełnie jak w przypadku dużej metropolii.

Reply