Jakie łóżko dla dziecka wybrać?

Łóżko w sypialni dziecka jest najbardziej podstawowym meblem. Podczas jego wyboru powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na jego design, ale również funkcjonalność i bezpieczeństwo. Dzięki temu będziemy mogli być pewni, że mebel nie tylko będzie ładnie się prezentować, ale również posłuży maluchowi przez kilka lat.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo

Wybierając łózko dla dziecka, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy mały człowiek będzie mógł w nim bezpiecznie wypoczywać. Jego kształt jest niezwykle ważny. Nie dla wszystkich dzieci odpowiednie będą zatem łóżka piętrowe, czy łóżka dwupoziomowe, z których zbyt małe pociechy mogą zwyczajnie wypaść. Znacznie lepiej sprawdzą się dla nich łóżka parterowe.

W kwestii bezpieczeństwa warto również zapoznać się z pochodzeniem materiału. Nie wszystkie posiadają niezbędne atesty, które wskazują na to, że mogą z nich korzystać dzieci. Szeroko otwarte oczy, powinniśmy mieć, gdy zastanawiamy się nad kupnem mebli produkowanych w Chinach. Mogą być one wytworzone z materiałów, które są niebezpieczne dla zdrowia naszego malucha.

Jeśli łózko jest malowane, koniecznie zapytaj sprzedawcę o to, jakim rodzajem lakieru, czy farby jest ono pokryte. Poproś o konkretną nazwę substancji, dzięki czemu samodzielnie sprawdzisz, czy może ona stanowić jakieś zagrożenie. W przeciwnym razie sprzedawca – nawet przy braku odpowiedniej wiedzy – może odpowiedzieć Ci, że łóżko jest całkowicie bezpieczne do użytku dla dzieci.

Meble z drewna – na co zwrócić uwagę?

Do pokoju dziecięcego najczęściej wybieramy łóżka drewniane. Warto jednak wiedzieć, że drewno wykorzystywane do ich produkcji powinno posiadać wszelkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Dzieci podczas zabawy mogą próbować podgryzać łózko lub też wykonywać inne czynności, które mogą narazić je na ekspozycję na substancje, którymi mebel jest pokryty. Dlatego coraz więcej producentów produkuje meble, które posiadają wszystkie wymagane certyfikaty i atesty. A kolory nadawane są surowcowi z wykorzystaniem ekologicznych farb. Dzięki czemu eliminowane jest zagrożenie dla naturalnego procesu oddychania u dzieci, a także ryzyko powstawania reakcji alergicznych.

Funkcjonalne łóżka dziecięce

Łóżka dziecięce mogą być regulowane – aby rosnąć razem z pociechami – lub posiadać szuflady na zabawki i pościel. Jeśli nasze dzieci dzielą pokój i są już wystarczająco duże, możemy skusić się na zakup łózka piętrowego. Znacznie ograniczą przestrzeń przeznaczoną do spania, dzięki czemu dzieci będą miały więcej miejsca na zabawę.

Reply