Jakie meble systemowe wybrać dla dzieci?

Meble systemowe to inaczej takie nasze współczesne meblościanki. Innymi słowy, to meble które zajmują całą możliwą do zajęcia przez nie przestrzeń, ale jednocześnie są nowoczesne i mają wiele zastosowań, takich jak barek, który jednocześnie może być biurkiem. Takie meble to idealne rozwiązanie do umeblowania pokoju dziecięcego.

Najlepsze jakie meble systemowe dla dzieci to coś, nad czym wystarczy pomyśleć tylko raz, by mieć spokój wiele kolejnych lat. Zwłaszcza, jeśli mamy niewielkie mieszkanie, z którego wydzieliliśmy malutki pokój dziecięcy – wówczas meble, które nie zajmują wiele miejsca (a na przykład tylko jedną ścianę pokoju), ale jednocześnie mogą spełniać wiele funkcji, są tutaj nieocenione.

Łóżeczko dla dziecka

Łóżeczko dla dziecka

Meble systemowe dla dzieci

Najlepsze meble systemowe dla dzieci to przede wszystkim takie, z których łatwo można zmyć zabrudzenia. Mówimy tutaj nie o kurzu, ale o odbiciach małych rączek umaczanych w Nutelli, o gumisiach przyklejanych na ślinę do drzwi szafki czy o śladach szminki na półce, ponieważ nasza pociecha poczuła że akurat w ten sposób da upust swoim artystycznym potrzebom.

Czyli – powinno dać się łatwo umyć, ale jednocześnie nie niszczeć zbyt szybko pod wpływem detergentów. Oczywiście nie mówimy tutaj o myciu szafy za pomocą druciaka do szorowania garnków i domestosa, bo to po prostu niezdrowe, ale o zwyczajnych delikatnych detergentach nieszkodliwych dla dzieci.

Funkcjonalne meble dla Twojego dziecka

Dobrze, gdy meble mają wiele funkcji i są odpowiednio pojemne, by pomieścić nie tylko garderobę dziecka, ale także jego zabawki, gry czy inne rzeczy, które na co dzień raczej nie powinny walać się po podłodze (zwłaszcza klocki LEGO, jeśli mamy zwyczaj przechadzania się po pokoju dziecka na bosaka). Dobrze, gdyby w meblach systemowych udało się wydzielić taką przestrzeń, by dziecko mogło spokojnie tam odrabiać swoje lekcje, skupić się, uczyć i chować swoje książki i pomoce naukowe.

Jak wiadomo, dziecko i tak uzna że lepiej mu jest pisać wypracowanie w pozycji leżącej przed telewizorem na sofie w salonie, ale obowiązkiem rodzica jest zapewnić mu mimo wszystko takie miejsce, w którym będzie mógł lekcje odrabiać z dala od zgiełku domu.

(śródtytuły przewidziane są do tekstów o wyższej jakości, niż zapleczowe – https://www.textbookers.com/pomoc/wymagania-jakosciowe)

Reply