Jak myć okna bez smug?

Problemem bardzo wielu osób jest prawidłowe umycie okna. Wydawać by się mogło, iż jest to zadanie dziecinnie proste. Jednak w wielu przypadkach nawet podczas dokładnego mycia naszego okna pozostają nieatrakcyjne smugi. Zatem czy istnieje jakiś sposób, aby szybko się ich pozbyć?

Jak myć okna bez smug?

Prawidłowe czyszczenie okien to przede wszystkim ich dokładne umycie. Warto pamiętać, iż jeżeli nie chcemy, aby na naszej szybie pojawiły się nieatrakcyjne smugi, powinniśmy początkowo umyć silne zabrudzenia wodą z dodatkiem płynu do naczyń.

Dzięki temu nawet najsilniejszy osad, który często powstaje z powodu kwaśnych deszczów lub też smogu doskonale się doczyści. Dopiero po całkowitym opłukaniu okna z detergentu i wyschnięciu szyby możemy zdecydować się na stosowanie kolejnych środków czyszczących.

Mycie okien

Mycie okien

Mycie okien bez smug marzeniem wielu z nas

Jeżeli naszym marzeniem jest umycie okna, na którym nie będą widoczne żadne smugi, powinniśmy zastosować płyn do mycia szyb, który w swoim składzie zawiera alkohol. To właśnie za jego pomocą nasza szyba będzie doskonale lśniła oraz nie będzie na niej widoczna żadna smuga. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto wyposażyć się w ściągaczkę do szyb.

Jeżeli z odpowiednią siłą przyciśniemy ją do szyby i zbierzemy płyn, smugi na oknach nam nie grożą. Warto pamiętać, iż naszą szybę będziemy mogli dobrze doczyścić jedynie w przypadku, gdy słońce nie będzie nas oślepiało. Jeżeli myjemy nasze okno akurat w porze dnia, gdy słońce świeci prosto w nasze oczy, możemy nie dostrzec, czy dobrze posługujemy się ściągaczką.

Wbrew pozorom dokładne umycie okna nie jest takie proste. Potrzebujemy do tego odpowiedniego sprzętu, jak również wysokiej jakości detergentów. Warto pamiętać, iż aby mycie naszego okna było udane, powinniśmy to wykonywać o odpowiedniej porze dnia. Przestrzegając wspomnianych wskazówek, z pewnością na naszym czystym oknie nie będzie żadnych smug.

Reply