Wszystko co warto wiedzieć o tapetach

Malowanie ścian to w dzisiejszych czasach najpopularniejszy sposób na to, aby ożywić dane wnętrze, jednak jest to dosyć czasochłonne zajęcie wymagające co kilka lat porządnego odświeżenia. Czy istnieje zatem jakaś inna metoda, którą można zastosować, aby nie bawić się co kilka lat w ponowne malowanie?

Najlepszym sposobem jest zastosowanie tapety, która jest świetną alternatywą dla farby. Jakie zatem rodzaje tapet można wyróżnić? Czy takie rozwiązanie posiada w ogóle jakieś wady? Jaką tapetę wybrać do przedpokoju a jaką do dziecięcego pokoju?

Tapeta do domu

Tapeta do domu

Rodzaje tapet

Tapety papierowe są zdecydowanie najpopularniejsze. Charakteryzuje je przede wszystkim niska trwałość oraz dosyć niska cena. Zastanawiając się jaką tapetę do pokoju dziecka wybrać warto zdecydować się na taką o żywych kolorach i wzorach przedstawiających bohaterów kreskówek i bajek.

Tapety winylowe charakteryzują się dużą odpornością na częste zmywanie. Z tego względu nadają się idealnie do takich pomieszczeń jak łazienka oraz kuchnia.

Tapety z włókna szklanego ze względu na to, iż są odporne na różnego rodzaju mechaniczne uszkodzenia, nadają się idealnie do przedpokoju czy też na korytarz. Ze względu na to, iż są one malowane specjalnymi farbami, to można je bez problemu wielokrotnie czyścić.

Zalety oraz wady tapet

Dosyć istotną zaletą tapet jest przede wszystkim to, iż ich położenie jest dosyć szybkie i nie jest konieczne mycie podłóg, drzwi oraz okien, które bardzo często ulegają zabrudzeniu podczas malowania farbami. Oprócz tego tapety są trwalsze niż farby i nie jest konieczne ich odświeżanie co kilka lat. Kolejną dosyć istotną zaletą tapet jest to, iż są one łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu, czego nie można niestety powiedzieć o farbach.

W wielu domach można spotkać się z problemem nierównych ścian, a jak wiadomo, pomalowanie takiej ściany kolorową farbą jeszcze bardziej uwidacznia każdą nierówność. Warto zatem zdecydować się na położenie w takie miejsce tapety. Wiele osób zastanawia się zatem jaką tapetę na nierówne ściany powiesić? Odpowiedź jest bardzo prosta, ponieważ w takim przypadku idealnie sprawdzą się na tapetę wzorzystą, gdyż wzory odwracają uwagę od nierówności.

Reply