Świece na ślubie i weselu

Świece, podobnie jak żywe kwiaty, są najpiękniejszymi dekoracjami wykorzystywanymi do aranżacji przestrzeni. Ich różnorodność sprawia, że z powodzeniem uda się znaleźć model najlepiej współgrający z wybraną stylistyką. Poza tym, tak wyjątkową uroczystość jak ślub czy wesele trudno wyobrazić sobie bez nastrojowego klimatu. W jego tworzeniu świece są wprost niezastąpione.

Rozwiązania stylistyczne

Jakie świecie dobrze sprawdzą się na uroczystości ślubnej? Świece wotywne, walce, lampiony, a może klasyczne świece stołowe? Na to pytanie oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od stylizacji przestrzeni i możliwości, które miejsce przed nami otwiera. Zobaczmy, jakie świecie można włączyć do aranżacji. Mogą się one pojawić w różnej formie zarówno na stołach, jak i w oknach, wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz nich.

Świece wotywne

Być może nazwa świece wotywne niewiele nam mówi. Jest to rodzaj świec w kształcie walca, zazwyczaj o maksymalnie kilkunastocentymetrowej wysokości i średnicy do 10 cm. Charakteryzują się tym, że wosk bądź parafina, z których są w całości wykonane, upłynnia się podczas palenia świecy. Dlatego świece wotywne zamieszcza się w w specjalnych głębokich świecznikach. Najczęściej mają one wygląd szklanych „słoiczków”.

Skorzystanie ze świec wotywnych stwarza wiele możliwości aranżacyjnych. Pojemnik, w którym są zamieszczone, można ozdobić. Świece występują w wielu wersjach kolorystycznych. Dodatkowo, można zdecydować się na te zapachowe – dzięki upłynnianiu się materiału, aromat świec jest długo i równomiernie uwalniany.

Świece walcowe i stopniowane

Świece walcowe to obecnie jeden z najpopularniejszych modeli świec dekoracyjnych. Dzięki rozmiarom mają znacznie przedłużony czas palenia. Ich nienachalna, klasyczna forma sprawia, że łatwo je połączymy z innymi elementami dekoracyjnymi. Umieścić je można na szerszym świeczniku lub na podstawce.

Dodatkową opcją, która wniesie do aranżacji więcej różnorodności, jest zakup świec stopniowanych. Te są idealne do łączenia w grupy. Ich różna wysokość wprowadzi nieco więcej dynamiki do dekoracji. Opcję kolorystyczną można z łatwością dostosować do swoich potrzeb.

świece stołowe

Świece stołowe i stożkowe

Klasycznym modelem świec są dobrze znane każdemu wysokie świece stołowe. One również mają swój niepowtarzalny urok, szczególnie jeśli połączy się je z odpowiednimi świecznikami. Dodatkowo same świeczniki mogą być ozdobione przepaskami, wiankami. Spośród świec stołowych możemy wybrać te o jednorodnym kształcie walca lub stożka zwężającego się ku górze.

Reply