Z pokrowcem za pan brat

Mogłoby się wydawać, że stosowanie pokrowców na meble odeszło już do lamusa. Jednak obecnie różnego rodzaju pokrowce wracają do łask. I to nie tylko te klasyczne pokrowce na meble do salonu, ale również na krzesła, materace lub łóżka.

Stosowanie pokrowców to same korzyści!

Można by zapytać, dlaczego warto stosować pokrowce? Odpowiedź jest prosta i oczywista – pokrowce chronią meble przed zniszczeniem. To ich podstawowa funkcja. Dodatkowo pokrowce:

to idealna ozdoba każdego wnętrza. Z łatwością pozwolą ożywić wystrój pomieszczenia, nadając mu niebanalnego charakteru i klasy.

są dostępne w różnych wzorach i kolorach. Wybranie odpowiedniego fasonu i wykończenia nie stanowi żadnego problemu. Wystarczy określić, jakie funkcje powinien spełniać zastosowany pokrowiec i według tego dobrać odpowiednią kolorystykę i wzór.

– są modne! Coraz większa ilość dekoratorów wnętrz poleca stosowanie pokrowców nie tylko jako ozdoby, ale również jako element zwiększający komfort użytkowania mebli.

– łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy je ściągnąć z mebla lub materaca, wyprać i ponownie założyć.

Korzyści ze stosowania pokrowców w różnych częściach domu jest wiele. Jeżeli już zdecydujemy się na ich zakup, powstaje pytanie jakie będą idealne pokrowce na krzesła do salonu lub jaką wytrzymałość będą miały pokrowce na materac?

Czym się sugerować wybierając pokrowiec?

Przy wyborze odpowiedniego pokrowca warto sugerować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością wykonania, rodzajem materiału i wykończeń. Tam, gdzie jest to możliwe dobrze jest zastosować pokrowce na zamek. Takie zapięcie gwarantuje stabilność pokrowca.

Większość pokrowców posiada jednak wiązanie sznurkowe. Ważna jest także tkanina. Jej wybór powinien zależeć od miejsca, w którym zastosujemy dany pokrowiec. Dla zabezpieczenia mebli ogrodowych idealny będzie pokrowiec wykonany z poliestru, ale na sofę lub kanapę można zastosować pokrowiec materiałowy, wykonany z przyjemnej w dotyku tkaniny.

Pokrowce

Pokrowce

Pokrowce nie tylko w domu

Warto podkreślić, że nie tylko pokrowce na meble do salonu, krzesła, łóżka czy materace są warte uwagi. Odpowiednie zabezpieczenie przyda się także na meble ogrodowe, samochód, huśtawki, piaskownice i inne elementy szczególnie narażone na działanie warunków atmosferycznych.

 

Reply