Łóżko idealne

Łóżko to jeden z mebli, które są niezbędne do normalnego funkcjonowania. Człowiek przesypia około jedną trzecią swojego życia, i mebel, który mu do tego służy, powinien być do niego idealnie dobrany. Dlatego pytanie, jakie wybrać łóżko do sypialni, nie może zostać zbagatelizowane.

girl-1245773_1920

Przede wszystkim rozmiar i wykonanie

Pierwszą rzeczą do sprawdzenia przy kupnie łóżka jest jego rozmiar. W zależności od tego, czy szukamy łóżka dla jednej osoby czy dla dwojga, mebel powinien mieć odpowiednio 90 lub 160 centymetrów szerokości, dla zachowania wygody. Można zejść poniżej tych szerokości, ale trzeba pamiętać o tym, że materace są szyte pod standardowe rozmiary łóżek, i znalezienie odpowiedniego materaca może przysporzyć trudności.

Po określeniu rozmiarów należy dobrać rodzaj ramy. W sprzedaży dostępne są stelaże drewniane i tapicerowane. Wybór zależy wyłącznie od preferencji użytkownika, nie ma wpływu na jakość łóżka. Jednak warto wziąć tutaj pod uwagę preferowany kolor i rodzaj obicia materaca – aby łóżko odpowiednio się prezentowało, powinno mieć jednolity wygląd.

Łóżko dla dzieci

Niemniejsze wyzwanie stanowi rozterka, jakie łóżko do sypialni dla 5 latka wybrać. Trzeba przede wszystkim sprawdzić te same rzeczy, co w przypadku łóżka dla dorosłych i zorientować się, w jakim łóżku dziecko chce spać. Jeśli nie boi się wysokości i będzie czuć się bezpiecznie, warto zastanowić się nad łóżkiem piętrowym umieszczonym na antresoli – na górze jest miejsce do spania, a dół można przeznaczyć na zabudowę pod szafki czy biurko.

Taki wybór eliminuje również problem, jakie łóżko wybrać dla dwójki dzieci – model piętrowy jest idealny dla rodzeństwa, szczególnie w mniejszych mieszkaniach. Jednak niezależnie od ilości dzieci, dla których kupujemy łóżko, musimy patrzeć uważnie na bezpieczeństwo.

Należy sprawdzić, czy nasz wybór posiada certyfikaty bezpieczeństwa dotyczące toksyczności użytych materiałów i jakości wykonania. Modele niespełniające tych obostrzeń nie powinny być brane pod uwagę, gdyż mogą zagrozić zdrowiu użytkownika.

Wygodne łóżko

Wygodne łóżko

Dobre łóżko to wygoda i komfort

Wygodne łóżko stanowi podstawę komfortowego życia. Odpowiedni model może nam służyć długie lata, dlatego powinniśmy zrobić wszystko, aby przy zakupie dokonać dobrego dla nas wyboru.

Reply