Idealny fotel biurowy dla dziecka

Wraz z nadejściem kolejnego roku szkolnego, nasze pociechy co raz mniej czasu będą spędzały na beztroskiej zabawie, a co raz więcej siedząc przy biurkach zarówno w szkole, jak i w domu. O ile nie mamy wpływu na rodzaj krzeseł szkolnych, tak na pewno możemy wybrać właściwy fotel do nauki w domu.

Fotel biurowy

Fotel biurowy

Fotel a postawa ciała

Jaki fotel biurowy kupić? Najlepiej taki, który przede wszystkim zapewni dziecku odpowiednią postawę ciała. Oznacza to, że idealny fotel będzie odciążał kręgosłup dziecka oraz podtrzymujące go mięśnie i wspierał wyprostowaną pozycję.

Nie pozwoli także na garbienie się. Jaki fotel obrotowy dla dziecka posiada takie funkcje? Obecnie niemal każdy dostępny na rynku. Producenci dbając o jakość swoich wyrobów co raz częściej zwracają uwagę na kwestie związane z ergonomią.

Solidne i designerskie wykonanie

Co jeszcze jest istotne przy zakupie fotela obrotowego? Obicie, które kolorystycznie będzie pasowało to całości wnętrza, ale przede wszystkim spodoba się dziecku.

Do wyboru tego elementu warto zaangażować przyszłego użytkownika fotela, aby miał poczucie, że sam wybrał nowy mebel. Jeżeli dziecko jest alergikiem, należy wybrać obicie z materiału, który nie będzie magazynował kurzu i innych alergenów.

Ważne są również podłokietniki. Ich obecność stanowi dodatkowe wsparcie dla rąk, które leżąc swobodnie na biurku i opierając się na podłokietnikach, powinny tworzyć kąt prosty lub rozwarty. Takie ułożenie wspiera mięśnie ramion i rąk. Uwagę należy zwrócić także na oparcie.

Dobrze, by było wygięte w ten sposób, żeby dopasowywać się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, w szczególności w odcinku piersiowym i lędźwiowym, co odciąża kręgosłup i wspierające go mięśnie. Ostatni element to siedzisko. Jego głębokość powinna być zależna od długości ud dziecka.

Fotel biurowy

Fotel biurowy

Dodatkowo jeszcze…

Odpowiadając więc na pytanie, jaki fotel do biurka dla dziecka wybrać, warto rozważyć zakup fotela obrotowego na kółkach, który zapewni wygodę nauki i ruchów. Ważne jest także, żeby wszystkie elementy fotela były regulowane, wtedy cały mebel może do pewnego momentu „rosnąć” razem z dzieckiem.

Reply