Garderoba w małej sypialni

Łączenie garderoby oraz sypialni jest w dzisiejszych czasach rozwiązaniem bardzo często stosowanym, zwłaszcza z uwagi na praktyczne walory obydwu powierzchni. W zależności od wielkości naszej sypialni oraz oczywiście od naszego budżetu, możemy zastosować kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym nasza garderoba w małej sypialni będzie nie tylko pięknie się prezentować, ale co najważniejsze będzie bardzo funkcjonalna.

closet-1209917

Eleganckie przepierzenie

Jak łatwo się domyśleć najtańszym i zarazem najszybszym sposobem na wydzielenie oddzielnej przestrzeni garderoby, będzie ukrycie jej za specjalnym przepierzeniem. Tylko od naszych indywidualnych fantazji i preferencji będzie zależeć jakie materiały wybierzemy na elegancką zasłonę. Możemy sięgnąć między innymi po mięsistą kotarę z weluru, która dodatkowo przepasana jest złoconym chwostem, lub też po tradycyjne sklejkowe parawany z ażurowymi motywami, które w dzisiejszych czasach cieszą się bardzo dużą popularnością. Modna i stylowa mała garderoba w sypialni może być również wydzielona za pomocą przesuwanych paneli na szynach.

Szafa wnękowa i stylowe zabudowy

Bardzo popularnym i co najważniejsze niesłychanie estetycznym sposobem na błyskawiczne wygospodarowanie garderoby w sypialni może być również szafa wnękowa lub zabudowa wnęki. Jest to idealna propozycja przede wszystkim dla tych osób, które mają ograniczony budżet. Aby wybudować szafę wnękową, wystarczy kupić porządne szyny i eleganckie przesuwane drzwi panelowe.

Dzięki tej niewielkiej inwestycji możemy zyskać powierzchnię na półki oraz relingi. Osoby, które dysponują zdecydowanie większym budżetem, powinni postawić na szafę wnękową ze specjalnym wypełnieniem. Warto inwestować w szafy wnękowe z ścianami bocznymi i tylnymi, dzięki którym zabezpieczymy przechowywane ubrania przed kontaktem z powierzchnią ściany.

closet-912694

Ścianka działowa

Najdroższa mała garderoba w pokoju wiąże się oczywiście z koniecznością budowy ściany działowej w wybranym fragmencie wnętrza sypialni i stworzenie oddzielnej przestrzeni garderobianej. Niestety nie w każdej sypialni będziemy mieli możliwość wybudowania ścianki działowej.

Reply