Aranżacja klatki schodowej

Klatka schodowa w domu jednorodzinnym stanowi swego rodzaju wizytówkę budynku, podkreślając dominujący styl oraz preferencje mieszkańców. Aranżacja ścian na klatce schodowej wymaga przemyślenia i uwzględnienia własnych upodobań, gdyż staje się wyborem na dłuższy czas, będąc jednocześnie reprezentacją domu. Poniżej przedstawiono kilka wskazówek odnoszących się do pytania: czym pomalować klatkę schodową?

Klatka schodowa

Klatka schodowa

Jak pomalować klatkę schodową w domu jednorodzinnym?

Wybór kolorystyki ścian klatki schodowej uzależniony jest głównie od indywidualnego gustu mieszkańców – warto jednak zastanowić się nad praktycznymi aspektami wyboru kolorów farb stosowanych do malowania ścian klatki schodowej.

W odniesieniu do klatki schodowej, do której nie dociera dużo promieni słonecznych warto koncentrować swój wybór na jaśniejszych barwach, które rozświetlą i ocieplą pomieszczenie. Małe okna lub ich ekspozycja na stronę północną mogą wywoływać efekt zbyt ciemnej klatki schodowej, który można spróbować zniwelować przy użyciu wspomnianych jasnych farb.

Warto dostosować kolorystykę do ewentualnego umeblowania klatki schodowej oraz panującego w niej stylu – nie konieczne jest ograniczanie się do jednej, dominującej kolorystyki. Coraz popularniejsze stają się oryginalne rozwiązania oraz uzupełnienie aranżacji dodatkami zdobniczymi.

Klatka schodowa

Klatka schodowa

Klatka schodowa z fototapetą

Fototapety stanowią element dekoracyjny, który sprawdza się w niemal każdym pomieszczeniu – mają zastosowanie również w odniesieniu do klatki schodowej. Różnorodne motywy fototapet sprawiają, że każdy ma sposobność wyboru preferowanego przez siebie wzornictwa, które zachwyci odwiedzających gości oraz zapewni satysfakcję z posiadania unikalnej aranżacji w domu.

Warto wspomnieć o możliwości zastosowania fototapet trójwymiarowych, które podbijają obecnie rynek dekoracji ściennych – ich wykorzystanie staje się wyjątkowo zasadne w celu optycznego powiększenia pomieszczeń oraz zapewnienia im unikalnego wyglądu.

Można więc stwierdzić, że użytkownicy klatek schodowych mają do dyspozycji mnóstwo możliwości, stosowanych w celu dekorowania ścian.

Reply